Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 18.05.2021, 15:33
T.C. Kimlik Onaylı Sms Onaylı
Üye

Etiketlendi : 5 Yazıda
Etiketlendi: 0 Başlıkda

Alıntı:
frax1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
adamın videolarınıda bilmem, adamıda bilmem. ne adamla sorunum var ne düşünceleri ile. sorun ne biliyor musun? sorun mantık. her yeden devlete yürümek hastalık oldu millette. ülke doğru yada yanlış yönetiliyor ona bir yorumda getirmiyorum, siyasette yapmıyorum, siyasi bir görüşümde yok. ben devlet ve millete bakarım. benim için bu dünyada iki görüş var devletçilik ve milliyetçilik. benim için yok laiklikmiş, yok cumhuriyetçilikmiş, yok atatürkçülükmüş bunların hepsi bi ülkeyi oyalama taktiği başka hiç birşey değil.

ha konumuza gelirsek;

1-gencin masrafıymış. lan mal bir gencin her zaman masrafı vardı!!! buradan yürümek nedir???. hangi ülkeye gidersen git bu böyle

2- vergi alınmasaymış. ulan bi yürü git. devlet böyle bir yasa çıkarsa suistimal edecek ilk kansız sensin.laf bedava. devlet ne sosyal yasalar çıkardı. hep suistimal. evliyken karıyı boşatıp dul maaşını yiyeni mi dersin, işsizlik almak için sigortasız çalışanımı....

3- acıtasyon acıtasyon acıtasyon tiksindirdiniz. ulan 10 yaşındaki veletinin elinede 2-3 binliralık iphone verip geçinemiyorum diyen beyinsizleri biliyorum ben neden bahsediyorsunuz ya.bitmediniz ha

4- kardeşim bak açık söylüyorum ben siyasi görüşü olan bir insan değilim. ama saçmalamanız tahammül edilemez boyutta. beğenmiyorsanız bu ülkede onlarca havalimanı sınır kapısı var basın gidin. gidin bakın bakalım avrupada böyle beleşe yaşamak var mı. önce birey olarak kendini yargıla bu devlet için sen ne yapıyorsun vergi vermekten başka. ne üretiyorsun. ben günlük 5 saat uyuyorum. 6. saati uyuduysam kayıp sayıyorum. yurtdışından deli gibi dolar sokuyorum bu ülkeye. reelde sanalda her yerdeyim. evlenirken 500 liraya çalıştım. eşimde 700 lira alıyordu. 38k borçla evlendim evime tek icra gelmedi. fabrikada 2-3 gün çalışır kutuların üzerinde yatardım.2 senede borçlarımı bitirip artıya geçtim. 4. yılda eşimi işten çıkarttırdım sonrasında hep yalnız. hiç isyan etmedim. gece işe giderdim sağa sola bakardım hep lüks arabalar. birgün benimde olacak derdim. şuan milyonluk arabam çok güzel bir evim mükemmel bir hayatım var....

şu ülke için konuşanların hepsi klavye deikanlısı. ananızıda alın gidin demişti ya tayyip. buna katılıyorum siz gidin bu ülke çok güzel bir yere gelecek inanıyorum
Gençlerine görüyoruz hocam
25 yaşındaki adam annesinden babasından medet umuyor
Bende gencim onlar gibi ağlamıyorum klavyede
Kimseye para gökten yağmıyor

---------- Spam Engelliyici 15:33 ---------- Önceki Mesaj 15:29 ----------

Hocam yurtdisindaki türkler tahta kurusu kaynayan eski dökük evlerde kalıyorlar bakma sen pembe rüyalara
Benimde AB vatandaşlığım var yurtdisina gidersem sadece euro biriktirip burada yatırım yapmak amaçlı 2 3 sene giderim oraya temelli değil

Avrupa'da doğan adam şanslı oda diyecek birey yok