Tekil Mesaj gösterimi
Okunmamış 22.11.2022, 21:24
BUSENUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
T.C. Kimlik Onaylı Sms Onaylı
BU***** HE*****
Üye

Etiketlendi : 3 Yazıda
Etiketlendi: 0 Başlıkda

Alıntı:
Muamma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Shorts bonusunu zamanında almış birisi olarak söyleyebilirim ki bir ayarları yok.
4m izlenmeye 100 dolar verdiler. 17m izlenmeye 140 dolar verdiler.
7m izlenmeye 120 dolar verdiler. Resmen saçmalık.
Bazı arkadaşlarım ise 10m izlenmeye 1000 dolar aldılar. Mantık ne bir türlü çözemedim.
Hocam öncelikle söyle söyleyim ki shorts videolarıyla para kazanmıyorum, normal videolar ile kazanıyorum, kazandığım paraları analiz ettiğimde kimi ay x alıyorsam kimi ay 5x alıyorum. Kanaldaki her videonun bgbgsi her gün değişiyor. Ve izlenen ülkelerin para birimlerine göre yansıyan ücretin belirlendiğini gördüm. Benim fikrimce belki short videoları da izleyici kitlenin para birimine göre değişiyor olabilir.

---------- Spam Engelliyici 21:24 ---------- Önceki Mesaj 21:19 ----------

Alıntı:
dkkobalt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Youtube Short'dan para kazanıyor musunuz? Normal videolar yüklediğiniz kanalınıza short yüklüyor musunuz?

Hali hazırdaki kanalımdaki videolar ile alakalı short videolar üretirsem izleneceğini düşünüyorum. Sizce halihazırdaki kanala mı yüklemeliyim yoksa '' xxx shorts'' olarak yeni kanal mı açmalıyım?

Dil İngilizce, izlenmeler ABD ağırlılı olacaktır. Sizce short'dan ne kadarlık bir gelir elde edebilirim?
Normal videolar yüklediğim kanalıma short videoları da atıyorum. Eğer ki short ve videoların kategorisi aynı ise bir kanalda atmanızı öneririm. Ben de bu şekilde yapıyorum. Kanalımın canlı istatistiğini ve görüntüleme sayısını yükseltiyorum. Bu da kanalı daha donanımlı, göze gelir hale getiriyor.

Örneğin kanalıma dün short videosu yayınladım canlı analizi arttırdı.
https://imgur.com/CroIfbH

Konu BUSENUR tarafından (23.11.2022 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.