Tekil Mesaj gösterimi
  #20  
Okunmamış 23.03.2023, 21:58
MORALES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
T.C. Kimlik Onaylı Sms Onaylı
Üye
 
Üyelik tarihi: 4.02.2016
Mesajlar: 202
Etiketlendi : 2 Yazıda
Etiketlendi: 0 Başlıkda
Standart

Alıntı:
Muamma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir havuz var. yayınlanan video ilk olarak 5k kadar kişiye sunuluyor. Rakamlar videonun performansına göre değişiyor (beğeni, paylaşım, kitleyi elde tutma vs)
Bu işlem bittikten sonra video yeterli ise o havuza giriyor ve günü gelene kadar beklemeye alınıyor. Arada 10-500 izlenme rutin alıyor. Tamamen elle müdahale ile bir gün videonuz keşfete düşüyor ya da düşmüyor. Genelde bekleme süresi 90 gün.


Alıntı:
ilonsahiden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
konuya 2. yorumum çünkü algoritmada değişiklik var.Eskiden yeni video sizin kanalınıza uygun kitlelere şimdikine oranla az öneriliyordu ama ilgi daha çok olduğu için devamı geliyor.Şimdikinde ise herkese çok oranda öneriliyor ama herkesin ilgisini çekmediği için etkileşimi az oluyor bu nedenle sonra bıçak gibi kesiliyor düşüyor.Şahsi tepitimdir yanılıyor olabilitim ama son bir kaç aydır böyle bir şey gözlemliyorum.


Alıntı:
MesutMesut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sorun sadece sizde değil herkeste var.

SORUNUN KESİN CEVABI: PARA (YOUTUBE KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNÜR)

Biraz daha açacak olursak; Bildiğiniz üzere yılın ilk ayları BGBM ler düşük oluyor. Bu da reklam verenlerden kaynaklı fazla reklam olmayınca düşük fiyattan reklam çıkılıyor gibi gibi.

Şimdi siz bir video paylaştığınız zaman sizin hali hazırda olan kitleniz videoları izler onlar vasıtasıyla biraz da olsa önerilenler falan derken belli bir oranda izlenme like ve kazanç elde edersiniz. Yılın ilk 3-4 ayı youtube fazla önerilenlere çıkarmaz. Zaten elinde kısıtlı reklam var bunları sizin bizim kanalımızda dağıtmaz. Gider reklam veren kanalına harcama yapan kanallarda bu önerilen hakkını kullanır.

Yılın 6.ayından sonra işler değişir youtube elindeki reklam çokluğundan dolayı herkese bol keseden dağıtır. BGBM ler yğkselmeye başlar izlenmeler yükselmeye başlar (çünkü sizi önermeye başlar). Hele ki yılın son 1-2 ayı bu olay çok daha fazla artar.

Sanırım ne demek istediğimi birçok kişi anlamıştır.

En başa dönersek;

SORUNUN KESİN CEVABI: PARA (YOUTUBE KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNÜR)

Bol kazançlar...

@Muamma, @ilonsahiden ve @MesutMesut..

Değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz çok teşekkür ederim size. Gerçekten çok makbule geçti. Sayenizde, yeni bilgiler öğrendim. Sorunun birçok yayıncıda var olduğunu bilmek, olaya daha farklı bir perspektiften bakmama vesile oldu. Gerçekten de, Youtube eskisi gibi değil. Algoritma çok değişti. Bu yüzden değişen şartlara süratle adapte olmak gerekiyor. Bu konuda elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve çalışacağım. Şimdilik başarılı olabilmiş değilim. Ancak yakın bir gelecekte muvaffak olacağımı umuyorum.

Umarım siz de, Youtube ile alakalı sorunlarınızı birbir aşarsınız. Hep birlikte güzel ve bereketli kazançlar temin etme şansına nail oluruz inşallah.
Alıntı ile Cevapla